Back to Top
 
 1.  

Ogłoszenia duszpasterskie

 
 
 
 

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO - 19 maja 2024

 1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 2. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek natomiast uroczystość odpustowa ku czci Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w Suchaczu o godzinie 1700.
 3. W niedzielę za tydzień – uroczystość Trójcy Przenajświętszej oraz Dzień Matki.
 4. W najbliższy piątek w katedrze św. Mikołaja w Elblągu odbędą się świecenia diakonatu, a w sobotę święcenia prezbiteratu. Kandydatów do święceń otoczmy naszą serdeczną modlitwą.
 5. W najbliższą sobotę będziemy przeżywali w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Msza święta w Łęczu o godzinie 1200.
 6. Zapraszamy na Nabożeństwa Majowe – w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą, a w niedziele po Mszach świętych o godzinie 900.
 7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła …
 8. Zapowiedzi: do stanu małżeńskiego mają zamiar wstąpić: Patryk Gralewicz, kawaler zamieszkały w Elblągu i Dominika Koterwa, panna zamieszkała w Suchaczu - Zapowiedź III.
 9. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o włoskim błogosławionym Pier Giorgio Frasattim – patronie młodzieży, studentów, ludzi gór i Akcji Katolickiej; o tym jak relikwie błogosławionej Rodziny Ulmów zawędrowały do Czech, do diecezji Ostrawa-Opawa; a także dlaczego sejm nie chciał debatować nad ochroną chrześcijan. Zachęcamy do lektury!
 10. Dziś spotkanie dla dzieci obchodzących Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej po Mszy Świętej o godzinie 1200 w Łęczu.

ks. Janusz Niksa SDB – Proboszcz Parafii

 
 
Podziel się z innymi w sieciach społecznościowych:
Pin It