W niedzielę, 23 kwietnia 2023 roku, w kościołach w Polsce organizowane jest VII Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które rozpocznie XV Tydzień Biblijny. Przedmiotem wspólnotowej lektury będą tym razem fragmenty Ewangelii wg św. Jana. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Zarówno myśl przewodnia Narodowego Czytania Pisma Świętego: „Czy chcecie gardzić Kościołem?” (1 Kor 11,22), jak i hasło Tygodnia Biblijnego: „Wierzę w Kościół Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, zachęcają do zgłębiania tajemnicy Kościoła, nawiązując do hasła tegorocznego programu duszpasterskiego „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

My również gorąco zachęcamy, aby zajrzeć do naszych domowych Biblii leżących na półkach naszych domostw, w rozwinięciu tej informacji publikujemy listę darmowych aplikacji zawierających Pismo święte, które tak jak kontakty do bliskich możemy mieć niemal zawsze pod ręką w naszym telefonie, jak również np. rozważań. Linki są do systemu Android, ale większość tych aplikacji znajdziecie również na inne systemy.

Pismo Święte - Oddajemy w Twoje ręce bezpłatną aplikację z tekstem Pisma Świętego Biblii Tysiąclecia. Umożliwia ona czytanie Pisma Świętego w dowolny sposób - ciągły lub wybranymi fragmentami, w czym dodatkowo pomaga opcja dodawania do ulubionych czy zaznaczania wersów markerem. Aplikacja pozwala na przejście do czytań z liturgii Kościoła Katolickiego na każdy dzień, z bezpośrednim dostępem do dnia bieżącego. Zawiera ponadto, systematycznie poszerzaną, listę popularnych modlitw. Co ważne, powyższe funkcjonalności nie wymagają połączenia z internetem i nie zawiera reklam.

Aplikacja daje możliwość modlitwy brewiarzem oraz dostępu do informacji o Świętym z dnia oraz komentarza do czytań z dnia (online).

Tekst Biblii Tysiąclecia (IV i V wydanie) wykorzystany za zgodą wydawnictwa PALLOTTINUM.

pismoswietezkomentarzem

Pismo Święte z komentarzem - Przekazujemy w Twoje ręce Aplikację Pismo Święte z najnowszym przekładem Pisma Świętego z komentarzem opracowanym przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Świętego Pawła.
Aplikacja Pismo Święte - pierwsza Aplikacja z komentarzem i najnowszym przekładem w trzecim tysiącleciu.
Idea i cechy najnowszego przekładu Pisma Świętego:
• Maksymalna wierność tekstowi oryginalnemu, z uwzględnieniem w tłumaczeniu zasad współczesnego literackiego języka polskiego.
• Dbałość o to, aby jak najlepiej oddać po polsku sens oryginalnego tekstu biblijnego.
• Uwzględnienie w tłumaczeniu i komentarzach do tekstu biblijnego współczesnych badań nad Pismem Świętym.
• Unikanie w przypisach i komentarzach specjalistycznego języka teologicznego.
• Umieszczenie przed każdą księgą, a także przed zbiorami ksiąg (np. Ewangelie) zwięzłych wprowadzeń, pozwalających czytelnikowi uchwycić kontekst powstania danej księgi lub zbioru ksiąg, a także istotę zawartej w nich treści.
• Nowoczesny i przejrzysty układ graficzny pozwalający sprawniej korzystać z Pisma Świętego, tzn.:

 • przypisy z informacjami koniecznymi do zrozumienia tekstu biblijnego,
 • komentarze do poszczególnych fragmentów, na które podzielony jest tekst biblijny, ukazujące główne myśli oraz przesłanie w nich zawarte,
 • wyszukiwarka szukająca po skróconych nazwach ksiąg wraz z zakresami tekstu biblijnego, umieszczone w górnej części aplikacji, ułatwiające szukanie wybranego miejsca w Piśmie Świętym,
 • słownik wyjaśniający 189 terminów biblijnych.
 • • W aplikacji dostępne są też Liturgia słowa na dziś oraz Modlitwa Słowem Bożym.
  • Możliwość dodawania zakładek i własnych notatek.

Korzystając z naszej aplikacji, możesz czytać Pismo Święte zawsze i wszędzie - np. możesz zacząć na komputerze, a kontynuować na smartfonie czy tablecie.

Dostęp do pełnego tekstu Pisma Świętego uzyskuje się poprzez założenie konta i zalogowanie do aplikacji.
Dostęp do komentarzy uzyskuje się po wprowadzeniu kodu. Kod dostępny jest w wybranych publikacjach Edycji Świętego Pawła i na stronie www.kupkod.pismoswiete.pl.

Powyższe funkcjonalności poza Liturgią słowa na dziś nie wymagają dostępu do Internetu, ale jest on konieczny gdy chcemy korzystać z kilku urządzeń i zapisywać swoje notatki na serwerze.

bibliatysiaclecia

Biblia Tysiąclecia - Darmowe wydanie Biblii Tysiąclecia, bez reklam i płatności, zawsze dostępne w twojej komórce. Wersja off-line - nie potrzebuje internetu by działać.

Pismo Święte IV wydanie. Wydawnictwa Pallottinum w Poznaniu

Tekst Biblii Tysiąclecia jest oficjalnym tekstem Kościoła w Polsce zatwierdzonym do stosowania w liturgii

Pełna wersja aplikacji - obejmuje wszystkie księgi z Starego Testamentu i Nowego Testamentu.

dzielobiblijne

Dzieło Biblijne - Aplikacja „Dzieło Biblijne” to narzędzie pomocne w medytacji nad czytaniami liturgicznymi i popularyzujące badania biblijno-teologiczne.

Aplikacja zawiera Biblię Tysiąclecia (wyd. piąte z przypisami) oraz obszerny komentarz do wszystkich czytań niedzielnych, łącznie z psalmem responsoryjnym (kontekst perykopy, komentarz biblijny, teksty paralelne, Interpretacja Ojców Kościoła, Interpretacja tekstu w nauczaniu Kościoła z odesłaniem do opracowań biblijnych). Można w niej znaleźć również pomoce homiletyczne, czyli przykłady egzystencjalne – aktualizację, zdjęcia, ciekawostki, analizę wybranych słów, a także przykładową Homilię biblijną, Lectio divina do niedzielnej Ewangelii oraz Inspiracje, ukazujące istotne tematy w czytaniach niedzielnych, które mogą być punktem wyjścia w tworzeniu homilii. Aplikacja zawiera ponadto biblijny komentarz do ksiąg Pisma świętego przygotowywany systematycznie w ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego. Będzie on powiększany o księgi czytane w kolejnych latach. Materiał może być pomocą w medytacji indywidualnej i grupowej Słowa Bożego. W aplikacji znajdziemy też Słownik Teologiczny z podstawowymi pojęciami biblijnymi oraz Bibliomapę prezentującą zdjęcia z miejsc biblijnych wraz z krótkim komentarzem. Całości dopełnia umieszczane co tydzień Zdjęcie tygodnia z krótką medytacją.

Aplikacja powstała z inicjatywy Sekcji Nauk Biblijnych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz moderatorów diecezjalnych Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II. Autorami tekstów są polscy bibliści oraz wybrani alumni seminariów duchownych.

lekcjonarz

Lekcjonarz. Słowo Boże na dziś - Katolicki Lekcjonarz, jęz. polski, teksty czytań z wydania I.
Słowo Boże - czytania na każdy dzień to zbiór czytań i Ewangelii używanych w całym roku liturgicznym.

Dlaczego ten Lekcjonarz?

 • bo jest piękny
 • bo jest super prosty i szybki w obsłudze
 • bo otwierasz dzisiejsze czytania jednym kliknięciem.

Inne ZALETY:

 • nie wymagany dostęp do internetu.
 • mało waży (jedynie parę mega).
 • aplikacja jest i pozostanie darmowa, bez reklam.

Dzięki tej aplikacji:

 • zyskasz stały kontakt ze Słowem Bożym
 • pogłębisz życie duchowe
 • lepiej zrozumiesz Eucharystię

Do dzieła! Pobierz i przeczytaj Słowo na dziś.

Podziel się z innymi w sieciach społecznościowych:
Pin It